MODJO | YANN DESTAL

MODJO ir franču mūziķu Romēna Tranšāra (Romain Planchart ) un Jana Destāla (Yann Destal) duets, kas satricināja visu Eiropu ar savu pirmo singlu „Lady”.

Romēns Tranšārs (Romain Tranchart) ir dzimis Parīzē, 1976. gadā. Viņa sāka aizrauties ar mūziku jau no pirecu gadu vecuma, kad sāka mācīties klavierspēli. Tajā laikā jaunā mākslinieka elki bija Mocarts, Bahs, Debisī un Ravēls. 10 gadu laikā viņa muzikālā gaume mainījās un uz plauktiņa ar kasetēm parādījās tādu grupu kā New Order, Art Of Noise un U2 ieraksti, kā arī kasetes ar džeza mūziku.

Iedvesmu Romēns rada džeza klasiķu Čārlija Pārkera (Charly Parker), Džona Koltreina (John Coltrane), Mailza Deivisa (Miles Davis) un Frenka Sinatras (Franck Sinatra) daiļradē. Drīzumā viņš pārcēlās uz Meksiku, pēc tam uz Alžīriju (11-13 gadu vecumā). Vēlāk viņa ģimene aizbrauca uz Brazīliju, kur Romēns dzīvoja līdz 16 gadu vecumam. Tā, ietekmējoties no Sepultura un Metallica mūzikas, viņš sāka mācīties spēlēt ģitāru un atklāja priekš sevis Bossa Nova. 1994. gadā, jau pēc atgriešanās Parīzē, viņa aizraušanās ar mūziku ieguva pirmās profesionālās pieredzes aprises – Romēns pievienojās rokgrupai ar nosaukumu Seven Tracks, kuras līderis bija Pols De Homēms-Kristo (Paul De Homem-Christo) (pazīstams ar mūziku Buffalo Bunch, kas tika izdota Cri d’Amour records).

Tomēr pēc dažiem koncertiem Parīzes klubos La Loco un Le Rex grupa izjuka. 1996. gadā Romēns aizrāvās ar plašu miksēšanu un kļuva par lielu hausmūzikas piekritēju, ne bez Dj Sneak, Jana Pūlija (Ian Pooley), Deiva Klārka (Dave Clarke), Mood II Swing, Armanda van Heldena (Armand Van Helden) un Daft Punk ietekmes. Tajā pašā laikā Romēns iepazinās ar Janu Destanjolu (Yann Destagnol), un pēc dažiem mēnešiem viņi izveidoja duetu MODJO.

Jans ir dzimis 1979. gadā. Jau agrā bērnībā viņš iemācījās spēlēt flautu un klarneti, bet vēlāk – uz sitaminstrumentiem. Jana veidošanos par mūziķi ietekmēja tādi izpildītāji kā The Beatles, The Beach Boys, Deivids Bovijs (David Bowie).

Vēlāk viņš patstāvīgi apguva klavieru un ģitāras spēli, un 11 gadu vecumā nopirka sev sintezatoru un sāka ierakstīt mūziku. Tas ir laiks, kad viņš sāka interesēties par Aerosmith, Police un Queen mūziku un iemīlēja melnādaino mākslinieku daiļradi. Drīz viņš sāka rakstīt dziesmas un tās izpildīt, kaut pagaidām tikai savu draugu lokā. 1996. gadā, kad Jans sāka spēlēt sitaminstrumentus dažādās grupās, sākās viņa profesionālā mūziķa karjera. Vēlāk Jans iestājās Amerikas Modernās mūzikas skolā Parīzē (slavenās Bērklijas Mūzikas koledžas filiāle), kur pašlaik iegūst klasisko muzikālo izglītību sitamo instrumentu, ģitāras, un basģitāras nodaļās, kā arī mācās profesionāli rakstīt mūziku.

Starp citu, tieši šajā mācību iestādē, 1998. gadā, viņš satika Romēnu, kas pievienojās studijām ģitāras nodaļā. Aptuveni tajā pašā laikā, Romēns ar Vertigo records izlaida sav u pirmo singlu hausmūzikas stilā „What you’re gonna do, baby?”. Kādu laiku pēc tam Romēns un Jans kļuva partneri, kā rezultātā radās projekts MODJO. Viņu mūzika ir populāra gan hausmūzikas, gan popmūzikas cienītāju vidū.

Pirmais kopīgais dueta singls bija deju hīts „Lady”, kas drīz vien tika nodēvēts par „2000. gada vasaras himnu” un triumfāli apceļoja Eiropas visdažādāko radiostaciju ēterus un modernos deju klubus. Tas bija visvairāk pārdotais singls Anglijā, Šveicē, Spānijā un Grieķijā, kā arī ieņēma 1. vietu European Airplay reitingu tabulās. MODJO – pirmā franču grupa, kas jebkad ir ieņēmusi pirmo vietu Britu reitingu tabulās. Hīts „Lady”, kas ieņēma otro vietu Vācijas reitingos ir vienīgais ieraksts, kurš sasniedza tādus rezultātus valstī, kur parasti populārs ir trans vai reivs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *