QUEST PISTOLS

QUEST PISTOLS — skarba ukraiņu agresīvā popa grupa, kas pazīstama ar savu skandalozo hītu „Я устал”. Trīs provokatoru – Antona, Kostjas un Ņikitas sastavā – ar firmas zīmi „Quest” tiek veidotas nekaunīgas performances: drosmīga deja, neparasti tēli, atklāti teksti un stilīgs humors.

Katrs „pistoļu” priekšnesums pats par sevi ir fetišs. „Lieta nav pīarā! Publika pati piešķīra „kvestiem” sezonas sensācijas statusu”, — tā komentē pazīstamais mūzikas kritiķis Artūrs Gasparjans. Skarbā trīsvienība sāka savu karjeru Kijevā kā šovbalets ar lakonisku nosaukumu „Quest”. Deju kolektīvs, kas Ukrainā ir pazīstams ar saviem neparastajiem iestudējumiem estrādes zvaigznēm, sacēla lielu troksni. Tomēr tas puišiem šķita par maz. 2007. gadā ukraiņu televīzijas programmas „Шанс” ēterā, pirmā aprīļa joku ietvaros, „kvesti” uzstājās sev jaunā ampluā un burtiski „uzspridzināja” ēteru ar dziesmas „Shokin’ Blue „Long and Lonesome Road”” kaverversiju, kuru publika tai pašā mirklī nokristīja par „Я устал”. „Mums ļoti patīk 60-o un 70-o gadu roka izpildītāji, par kuriem mūsdienu jaunatne zina ļoti maz”, stāsta solists Kostja. „Izveidojot kaverversiju tieši dziesmai „Long and Lonesome Road”, mēs mēģinājām atjaunot interesi par labu, kvalitatīvu mūziku, piepildot to no savas puses ar jaunu skanējumu”. „Dziedošo dejotāju” huligāniskais izgājiens, kas gandrīz izvērtās skandālā, no sajūsmināto televīzijas skatītāju puses, kuri atdeva 60 000 sms-balsis par jaunizceptajiem „Quest Pistols”, tika uztverts uz „urrā”. Kopš tā brīža trio ieguva milzīgu popularitāti ne tikai Ukrainā, bet arī Krievijā.

Viņus aicina fotografēties elitāros žurnālos (Hello, Cosmopolitan), viņu antiglamūros izgājienus „dzeltenā” prese atspoguļo uz savām vāku lappusēm („Жизнь”, „Твой день”). Viņiem jautā, kā viņi guva panākumus, saglabājot sevi? Tomēr līdz galam „kvestu” veiksmes formula ir zināma tikai kolektīva direktoram un producentam Jurijam Bardašam. Krievijā un Ukrainā „Quest Pistols” pārliecinoši uzņem apgriezienus.

Singlus „Я устал”, „Дни гламура” un „Для тебя” aktīvi atbalsta abu valstu radiostacijas un televīzijas mūzikas kanāli („Русское радио”, „Европа +”, MTV, Mуз-ТВ). Mūsdienu popa elku debijas plate „Для тебя” jau ir ieguvusi platīna statusu. Galvenais singls „Я устал” ir pati lejupielādētākā dziesma Internetā. „Grupa „Quest Pistols”, kas kādreiz radās no šovbaleta „Quest” dalībniekiem, zibenīgi iekaroja visas mūzikas reitingu tabulas un ieguvu veselu armiju pielūdzēju,” raksta pats lasītākais laikraksts „Комсомольская правда”.

„Quest Pistols” popularitātes unikālais fenomens ir ietverts materiāla pasniegšanas ekskluzīvajā manierē. Antons, Kostja un Ņikita ir īsti šovmeņi, kas pārvērš katru iznācienu pie publikas par sensacionālu performanci: izpildot šamaņu deju, viņi apmētā publiku ar tualetes papīru un dāvina meitenēm rozes.

„Pistoles” ir spontāni un nav paredzami. Viņi nelīdzinās pierastajai šovu un glamūra pasaulei, bet uzstājas pret to — tā ir kārtēja pļauka sabiedrības gaumei. „Quest Pistols” mākslinieciskajos plānos ietilpst šokēt „Eirovīzijas 2009” publiku ar saviem priekšnesumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *